mainlogo logo
صفحه اصلی > رسانه > اخبار > نمایش اخبار 


شنبه ٢٨ بهمن ١٤٠٢ ١٧:٤٥

مدیرعامل موسسه مطرح کرد:

اعطای وام جدید تا سقف 200 میلیون تومان

مدیرعامل موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن خبر داد: در راستای تاکیدات مدیرعامل محترم راه آهن مبنی بر توسعه خدمات رفاهی به اعضای محترم صندوق پس انداز کارکنان راه آهن، هيات مديره شركت راه آهن با پیشنهاد موسسه مبنی بر پرداخت وام جدید به اعضای صندوق موافقت کردند.

 

عبادالله فروزش در گفت و گو با روابط عمومی موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و اعیاد شعبانیه گفت: به فضل الهی در راستای ارتقاء خدمات و افزایش خرسندی اعضای صندوق کارکنان راه آهن، پرداخت وام جدید كارمزدي و ارزان به تصویب مدیرعامل محترم راه آهن رسید. در این راستا تفاهم‌نامه بانکی به امضا رسانده‌ايم تا در پي آن شرایط بسيار مناسبي را براي اعطاي وام به اعضا ايجاد كنيم.

رئیس هیات مدیره موسسه در ادامه به تاکیدات مدیرعامل محترم راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای لزوم افزایش خدمات رفاهی به اعضای صندوق اشاره کرد و در تشریح جزییات وام‌های تصویب شده گفت: سياست گذاري و رویکرد مديريتي مؤسسه به دنبال منتفع شدن بيشتر اعضا از محل درآمد حاصل از فعالیت های اقتصادی صندوق براي حفظ و افزايش اندوخته اعضا و امكانات رفاهي بوده است. در این راستا و در جهت برخورداري بيشتر اعضا از منافع آن، وام جديد 80 میلیون تومانی و افزایش آن تا سقف 200 ميليون تومان متناسب با میزان اندوخته هر عضو را در دست اقدام است.

او با تاکید بر اینکه وام اعطایی جدید 4 برابر شده و از مبلغ 50 میلیون تومان به 200 میلیون تومان افزایش یافته است، افزود: در این وام قدرت انتخاب برای اعضا محترم در مبلغ وام وجود دارد. به این معنا که در دو قالب وام قرض الحسنه 80 ميليون تومان  با كارمزد 4 درصد براي تمامي اعضا و همچنین افزایش وام از محل اندوخته تا سقف 120 ميليون تومان (به نسبت اندوخته) با كارمزد صفر تحت عنوان كلي وام سودمند را ظرف روزهاي آتي به اجرا خواهیم گذاشت.

همگي بر اين موضوع واقفيم كه در حال حاضر پرداخت وام مذكور از طريق بانك حداقل هزينه 23 درصدي براي موسسه ايجاد خواهد نمود كه اين موضوع نيز در جهت بهره مندي اعضا از منافع ايجاد شده خواهد بود.    

او در ادامه با بيان اينكه مبناي تشكيل مؤسسه كه همان منتفع بودن بيشتر اعضا از درآمدهاي مؤسسه بوده، به واقعيت نزديك شده است. افزود: امروز از كل اندوخته اعضا بيش از 65 درصد آن مربوط به حق السهم اندوخته و حدود 35 درصد آن مربوط به سهمين آنان نزد مؤسسه است. به عبارتي ميزان حق السهم به سهمين حدود دو برابر است. البته هر سال بخشي از حق السهم نيز به صورت نقدی به حساب اعضا واريز شده كه مطمئنا اين نسبت بيشتر است. تفكر مجموعه مؤسسه اين است كه اعضا در زمان بازنشستگي حداقل به ميزان مبلغ سنوات خدمت خود، نزد مؤسسه طلب اندوخته داشته باشند.

ثبات و پايداري در تخصيص نرخ حق السهم 40 درصدی به اندوخته اعضاء

او در ادامه به دیگر دستاوردهای موسسه اشاره کرد و افزود: در اين سال مالي دومین رخداد مهم و مورد توجه، ثبات و پايداري در تخصيص نرخ حق السهم اندوخته 40 درصد بود. بطوري كه به رغم مشكلات اقتصادي و تورم حاضر ميزان حق السهم تخصيصي نسبت به سال مالی قبل (140میلیارد تومان) و با 36 درصد افزایش به حدود 191میلیارد تومان در سال مالی 1402- 1401رسید و در حساب اندوخته اعضاء محترم موسسه کارسازی شد. نكته مهم اينكه بخش نقدي آن نسبت به سال قبل از 40 درصد به 60 درصد افزايش یافت كه این امر با نگاه و هدف بهره مندي اعضا از حق السهم تخصيصي خود جهت رفع نياز ها و کمک معیشت صورت گرفته است.

 اعطای 3 دور وام قرض الحسنه ضروري به تمامي اعضاي واجد شرايط به مبالغ 20 ، 30 و 50 میلون تومانی با كارمزد 4 درصد

مدیرعامل موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن به ارائه گزارشی از میزان پرداخت وام در سال های اخیر پرداخت و گفت: در سه مرحله وام های به مبالغ 20 ، 30 و 50 میلون تومانی به اعضاي واجد شرايط متقاضي وام، پرداخت شده است.

فروزش در تشریح این وام ها گفت: در دور اول و در دوره زماني 16 ماهه خرداد ماه 1399 لغايت شهريور ماه 1400 تا سقف50 ميليون توماني با بازپرداخت 36 ماهه، 8424 فقره وام به مبلغ حدود 323 میلیارد تومان به اعضای محترم پرداخت شد.

مدیرعامل موسسه اضافه کرد: اما در بخش وام های 20 و 30 میلیون تومانی،  به منظور بهره‌مندی حداکثری عزیزان عضو صندوق، دو مرحله تسهیلات کوتاه مدت پرداخت شد. در دور دوم با بازپرداخت  ۱2و 18 ماهه، 5916 فقره وام به مبلغ حدود 139ميليارد تومان در دوره زماني 14 ماهه ارديبهشت ماه 1401 لغايت خرداد ماه 1402 به اعضای محترم پرداخت شد.

رئیس هیات مدیره موسسه افزود: در دور سوم نیز حدود 122ميليارد تومان در  4370 فقره با بازپرداخت 10 ماهه، در دوره زماني زماني 6 ماهه تير ماه 1402 لغايت آذر ماه 1402 به اعضای محترم پرداخت شد.

فروزش یادآور شد: در مجموع 18710 فقره به مبلغ حدود 584 ميليارد تومان وام قرض الحسنه ضروري پرداخت شد که به عبارتي براي تعداد 7003 عضو در سه دور به طور ميانگين مبلغ 83 ميليون تومان وام با كارمزد 4 درصد پرداخت شد تا به بخشی از وظایف خود عمل کرده باشیم.

مدیرعامل موسسه تاکید کرد که به موازات اين وام ها نيز وام قرض الحسنه اضطراري نيز به مبلغ 10ميليون تومان و بدون كارمزد به تعداد  3077 فقره وام به مبلغ بيش از 25 ميليارد تومان اعطا شد که در طول فعاليت مؤسسه بي سابقه بوده است

فروزش در پایان یادآور شد: چنانکه هدف اولیه و غایی از تشکیل مؤسسه رفع نیازهای ضروری و ارائه خدمات رفاهی و پرداخت وام به اعضا است؛ مؤسسه باید با برنامه ریزی دقیق و هدفمند و سرمایه گذاری درست در جهت کسب درآمد بیشتر و به تبع آن افزایش میزان اندوخته اعضا تلاش کند تا در سایه کسب نقدینگی مطلوب نسبت به رفع نیازهای ضروری اعضا اقدام کند. تمامی موارد عنوان شده در سایه تلاش و همت صورت گرفته بر اساس سياستها و اهداف برنامه‌ریزی شده بدست آمده و در جهت جلب رضايت و خرسندي اعضا و رفع بخشي از مشكلات مالي آنان بوده است. ان شاءالله در ادامه با حمایت و هدایت مجمع محترم و با همكاري مجموعه مؤسسه و شرکتهای تابعه بتوانیم براي رفاه حال و آينده اعضاي محترم موسسه و حفظ و افزايش اندوخته آنان برنامه ريزي بهتري انجام پذيرد.

لینک کوتاه خبر : psrai.ir/sun/Jw0ZBW

اخبار مرتبط

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: