mainlogo logo

 

 

 

                                                                       تاریخچه

موسسه صندوق پس‌انداز کارکنان راه‌آهن ج.ا.ا در راستای اجرای ماده (۴۹) اصلاحی آیین‌نامه استخدامی راه آهن ج.ا.ا. مصوب شماره ۱۰۴۶۴/ت۲۱۳هـ مورخ ۱۳۷۲/۰۲/۱۲ هیئت محترم وزیران، در سال ۱۳۷۳ ثبت گردید.

این موسسه که به منظور تشویق کارکنان راه‌آهن به پس‌انداز، آینده‌نگری و استفاده از اندوخته در طول خدمت و با هدف رفع نیازهای ضروری کارکنان تأسیس گردید، برای ایجاد پشتوانه رفاه زمان حال و آینده کارکنان راه‌آهن و شرکت‌های دارای عضو در صندوق با بکارگیری منابع خود در جهت کسب درآمد بیشتر سرمایه‌گذاری نمود.

 

اهداف و سیاست ها

مؤسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن  با اهداف اصلی مندرج در  اساسنامه  و با نگاهی پویا، سرآمد و ارزش‌آفرین در سرمایه‌گذاری برای تامین رضایتمندی پایدار اعضاء می کوشد تا با ایجاد پشتوانه  رفاه زمان حال و آینده کارکنان راه‌آهن، منابع خود را در جهت کسب درآمد بیشتر و  سرمایه‌گذاری های متنوع بکار گیرد. موسسه هم اکنون دارای ۱۲ شرکت فعال در حوزه‌های حمل و نقل ریلی، تولید، پیمانکاری، بیمه و گردشگری می‌باشد.
مؤسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن برای دستیابی به حداکثر سود، جهت ارائه خدمات رفاهی و پرداخت وام به اعضا که فلسفه وجودی آن را تشکیل می‌دهد، تلاش می کند با بکارگیری دیدگاه های نوین اقتصادی در کلیه امور، مناسب ترین خدمات و منافع اقتصادی را برای اعضا تأمین کند.

 

شرکت های تابعه

این شرکت ها با فعالیت در صنعت حمل و نقل ریلی همواره به عنوان شرکت های پیشرو مطرح می باشند. این موسسه و شرکت های تابعه با برخورداری از سرمایه انسانی بالغ بر 952 نفر و اختصاص 16 درصد از سهم بازار ریلی کشور و در اختیار داشتن کریدورهای ریلی شمال به جنوب و شرق به غرب، تولید انحصاری سوزن، برخورداری از حدود 4 هزار دستگاه واگن، 21 دستگاه لکوموتیو و 32 دستگاه واگن توشه و 34 انبار و در اختیار داشتن تعمیر و نگهداری  700 کیلومتر از خطوط راه آهن موفق به تکمیل زنجیره این صنعت به عنوان هلدینگ تخصصی ریلی گردیده است.

انجام هر نوع فعالیت مجاز و قانونی دیگر مانند خدمات آموزشی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری که به پیشبرد اهداف مؤسسه یاری رساند.